bendrasis lavinimas
aukštasis mokslas
kvalifikacijos tobulinimas
tarptautiniai projektai
nuorodos
 

Projektas „JAUNIMAS UŽ SKAIDRUMĄ“


PROJEKTO EIGA ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖJE


Projekto dalyviai:

Alytaus miesto savivaldybė
Alytaus Putinų vidurinė mokykla

Iš viso - 28 dalyviai: 3 savivaldybės tarnautojai, 5 mokytojai, 20 mokinių.
komandos sąrašas

Koordinatorė - Daiva Sabaliauskienė, Alytaus putinų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja papildomam ugdymui

Alytaus komandos veiklą projekte vienijanti tema – atliekų rūšiavimas ir perdirbimas. Jaunuoliai įgyvendino projektą „Rūšiuokime atliekas”, siekdami plačiau informuoti bendruomenę apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą. Mokiniai parengė klausimyną, atliko interviu ir ištyrė gyventojų nuomonę apie atliekų rūšiavimą ir su tuo susijusias problemas.
projekto aprašymas

Projekto iniciatyvinė grupė apsilankė komunalinių atliekų bei antrinių žaliavų surinkimu besirūpinančioje bendrovėje “Dzūtra”. Vizito tikslas – išsiaiškinti atliekų rūšiavimo įmonės veikimo principus, konteinerių išdėstymo mieste planą, įmonės vadovo nuomonę apie gyventojų atliekų rūšiavimo kultūrą. Mokiniai pristatė gyventojų nuomonę apie šiukšlių rūšiavimą, jų pasiūlymus ir pageidavimus „Dzūtros“ vadovui ir savivaldybės atstovams.

Surinkę savanorių komandą mokiniai organizavo ekologinį žygį, tvarkė paupio teritoriją.
2008 m. gegužės 10 d. vyko 8–11 klasių mokinių renginys „Kitas šiukšlės gyvenimas“. Renginio tikslas – kūrybingai pritaikyti antrines žaliavas kostiumo dizainui. Mokiniai pristatė sukurtus ansamblius, kalbėjo apie gamtos išsaugojimą, šiukšlių rūšiavimą.

Su gamtosaugos tematika buvo supažindinti ir jaunesnieji mokiniai – 2008 m. rugsėjo 25 d. vyko gamtos pažinimo pamoka pradinukams "Rūšiuokime šiukšles". Mokiniai darė koliažus, sprendė kryžiažodžius.

Mokykloje besimokantis jaunimas korupciją supranta paraidžiui - „kyšis“, visai nesigilindamas į šią sąvoką kaip į reiškinį, kuriame abu dalyviai dalijasi ne tik privilegija, paslauga ar pinigų suma, bet ir kalte. Įgyta patirtis tik sustiprino nuojautą, koks sudėtingas ir lėtas pilietinio aktyvumo kelias, kiek daug reikia pastangų ir užsispyrusių drąsių žmonių, gebančių ugdyti jaunimo atsparumą korumpuotiems asmenims ar veiksmams ir nesijausti donkichotais – dalijasi pasvarstymais Vyta Šiugždinienė, Alytaus Putinų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja.Vizitas į "Dzūtrą"
 

Renginys "Kitas šiukšlės gyvenimas"

Projekto pristatymas
 

Aidos Martinkėnienės seminaras

 

į viršų

 
© Šiuolaikinių didaktikų centras, 2004